Akademia Komputerowa STEP! Studiujemy od 1999 roku. Wysokiej jakości edukacja komputerowa dla dorosłych i dzieci. Nie przekazujemy zbędnych informacji, lecz koncentrujemy się na stronie praktycznej – naszym celem jest przekazanie wiedzy i kwalifikacji, które pozwolą zostać profesjonalistą w wybranym kierunku.

Your browser is out of date!

You are using an outdated browser Internet Explorer. This version of the browser does not support many modern technologies, that's why many pages of the website are not displayed correctly, and may not work some of functions . We recommend viewing the website using the latest versions of the browsers Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Black Friday

ZNIŻKI NA KURSY DO 50%

09

dni

15

godziny

37

min

Anatoly Kaverin

Amazon: Software Development Engineer

Absolwent na kierunku:

Software Development

Jakie zadania wykonujesz? 

W Amazonie inżynierowie mają pełną autonomię w wykonywaniu zadań i osiąganiu zaplanowanych celów, co z kolei przekłada się na ogromną różnorodność możliwych ról. W naszym zespole inżynierowie zaangażowani są w rozwój produktu, planowanie, analizę i rozwiązywanie problemów klientów, projektowanie i rozwijanie nowej funkcjonalności, działalność operacyjną oraz rekrutację.

W jakich projektach brałeś udział? 

Miałem okazję pracować nad zróżnicowanymi projektami w trakcie swojej kariery w branży IT. Byłem zaangażowany w rozwijanie aplikacji na platformy Windows i Android, rozwiązania Java client-server, a także w usługi Big Data i Cloud. Obecnie pracuję nad usługą AWS Cloud Map. Więcej szczegółów można znaleźć na moim profilu LinkedIn.

Jaki projekt, z którego jesteś dumny uważasz za najtrudniejszy i najciekawszy? 

Najtrudniejszym projektem dla mnie był ten pierwszy, w odległym 2005 roku. Wspólnie z kolegą przenieśliśmy rozszerzenie stworzone dla przeglądarki Internet Explorer na komponent dla przeglądarki Firefox, korzystając z języka C++ i technologii XPCOM. To było bardzo trudne zadanie dla świeżo upieczonych studentów. Firefox dopiero się pojawił i nie było żadnej dokumentacji ani przykładów. Musieliśmy poświęcić dużo czasu na prototypowanie, kontakt z deweloperami Firefoxa oraz zgłębianie kodu źródłowego przeglądarki. Prawie 3 miesiące zajęło uzyskanie pierwszej, surowej wersji roboczej. Ten stresujący projekt i jego pozytywny wynik nauczyły mnie nigdy się nie poddawać i szukać rozwiązań w najbardziej nieoczekiwanych miejscach.

Na jakiej specjalizacji uczyłeś się w Akademii IT Step? 

Ukończyłem naukę w 2005 roku na specjalizacji "Rozwoj oprogramowania", ale postanowiłem wziąć dodatkowy kurs z C# i uzyskać drugie wykształcenie na podstawie umowy Akademii z Państwowym Uniwersytetem Ekologicznym w Odessie. To przedłużyło moje studia o kolejne pół roku.

Jaką rolę odegrała Akademia IT Step w Twoim życiu? 

Edukacja w Akademii IT Step odegrała kluczową rolę w mojej karierze. Znalazłem swoje powołanie i każdego dnia budzę się z radością, wiedząc, że dzisiaj zajmę się jakimś trudnym problemem i z pewnością znajdę dla niego rozwiązanie. Akademia dała mi solidną podstawę praktyczną, co umożliwiło mi pomyślne przejście przez proces rekrutacji i realizację pierwszego projektu. Jestem bardzo wdzięczny nauczycielowi Aleksowi Tumanovu za jego oddanie i kurs programowania, który prowadził dla naszej grupy. Gdyby w naszej branży było więcej takich specjalistów, nie mielibyśmy takiego straszliwego niedoboru kadry.

Jakie rady możesz dać studentom, którzy obecnie studiują w Akademii? 

Przede wszystkim – zdecydujcie, czy naprawdę lubicie programowanie jeszcze przed rozpoczęciem nauki w Akademii. Praca ta może być wymagająca, ale jeśli ją pokochacie, otworzy przed Wami ogromne możliwości na całym świecie.

Samo dostanie się na rynek pracy będzie najtrudniejszym krokiem – brak doświadczenia jest niechętnie tolerowany. Sugeruję zatem spróbowanie swoich sił w projektach open source, aby zdobyć pierwsze praktyczne doświadczenie. Zdobycie certyfikacji w głównym języku programowania również może znacząco pomóc w staraniach o pracę, ponieważ wiele firm stosuje testy, aby ocenić umiejętności kandydatów.

Jeśli planujecie pracować dla liderów branży, kontakt z klientami jest nieunikniony, podobnie jak współpraca z inżynierami z różnych krajów – dlatego warto poważnie potraktować naukę języka angielskiego.

Ta strona używa plików Cookies

Polityka prywatności